Site Loader

Wczoraj w niderlandzkich mediach pojawiła się zagadkowa informacja na temat organizacji finału tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Chodziło o otwarcie show – ujawniony fakt zdecydowanie zaskoczył, biorąc pod uwagę jego bezprecedensowe znaczenie dla historii Eurowizji: nastoletni DJ stworzy oprawę muzyczną parady otwierającej finał Eurowizji 2020! 

W holenderskich mediach podano wczoraj informację o nadchodzącym ogłoszeniu szczegółów otwarcia Wielkiego Finału tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie. Związek z tym miała mieć osoba, której imię bądź pseudonim rozpoczyna się od litery p. Dziś tajemnica została ujawniona: 15-letni DJ Pieter Gabriel jest współkompozytorem muzyki, którą usłyszymy podczas otwarcia – czyli Flag Parade – Wielkiego Finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Chłopak rozwija swoje zainteresowanie odkąd miał osiem lat; w 2016 roku został najmłodszym w historii uczestnikiem głównych światowych imprez z udziałem najpopularniejszych DJ-ów na globie. Razem z nim nad oprawą muzyczną konkursu w Rotterdamie pracuje Eric van Tijn, który ma już na koncie spore eurowizyjne doświadczenie. Współpracownik dziesiątek holenderskich artystów oraz juror programów Idol i X Factor napisał utwory Ruth Jacott i Edsilii Rombley, które w latach 90-tych zajęły wysokie miejsca na Eurowizji, a obecnie są wyjątkowo lubiane przez eurowizyjne społeczności. Producent wykonawczy Eurowizji 2020 Sieste Bakker komentuje tę współpracę:

“Holandia jest znana na świecie jako kraj z najlepszymi DJ-ami, a Konkurs Piosenki Eurowizji szczęśliwie umożliwia młodym ludziom prezentowanie ich talentów światu. Widać to w wyjątkowym wkładzie Pietera Gabriela w finał. Dodatkowo, współpraca z Ericen van Tijnem pokazuje, że Eurowizja złącza szczelinę pomiędzy twórczością młodych i doświadczonych talentów!” 

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Arenie Ahoy w Rotterdamie. W jego stawce znajdą się artyści z 41 państw – wśród nich następca Duncana Laurence’a, który w tym roku zwyciężył Eurowizję w holenderskich barwach z utworem “Arcade”. Slogan konkursu brzmi “Open up”, a jego logo symbolizuje wspólną eurowizyjną historię wszystkich 41 państw biorących w nim udział w przyszłym roku.

źródło: eurovoix.com, zdjęcie: dancefair.nl

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *