Site Loader

Spekulacje zostały ucięte: nie wybór wewnętrzny, a powracająca forma preselekcji Depi Evratesil wskaże reprezentanta Armenii podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Na niecały tydzień po potwierdzeniu startu kraju w Eurowizji 2020 oraz po ekscytującym pobudzaniu w mediach emocji, informację tę potwierdził szef ormiańskiej delegacji na Eurowizję. Zgłoszenia można wysyłać do grudnia!

Depi Evratesil po raz trzeci wskaże reprezentanta Armenii na Eurowizji. Wcześniej miało to miejsce w 2017 roku, kiedy konkurs wygrała Artsvik, dla której stworzono później eurowizyjny utwór “Fly with me”, a rok później Sevak Khanagyan wygrał preselekcje ze swoim oryginalnym utworem “Qami”. Po rocznej przerwie, wbrew plotkom o wewnętrznym wybraniu Sirusho lub Ivety Mukuchyan na ponowne reprezentantki Armenii, Depi Evratesil powraca w niezmienionej formie, w której artyści będą wykonywali swoje własne propozycje. Szef ormiańskiej delegacji David Tserunyan udostępnił na Twitterze link do platformy zgłoszeniowej, która otwarta będzie do końca grudnia.

Armenia zadebiutowała na Eurowizji w 2006 roku jako pierwszy kraj Kaukazu. Już w 2008 roku osiągnęła swój największy sukces, zajmując 4. miejsce dzięki Sirusho. W 2014 roku wynik ten powtórzył Aram Mp3, a kilku innych artystów, w tym Iveta Mukuchyan, uplasowało się w pierwszej dziesiątce konkursu. Do Tel Awiwu w ormiańskich barwach pojechała wewnętrznie wybrana Srbuk z piosenką “Walking out”. W półfinale zdobyła 26 punktów od jury (14. miejsce) i 23 punkty od telewidzów (15. miejsce), zajmując w sumie 16. miejsce, bez awansu do finału. Była to druga z rzędu porażka Armenii w półfinale oraz jej najgorszy w historii wynik.

Co sądzicie o decyzji nadawcy z Armenii? Czy preselekcje pomogą w odkuciu się z ostatnich porażek? Kto powinien reprezentować Armenię w Rotterdamie?

źródła: esc-plus.com, Twitter

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *