Site Loader

Zgodnie z zapowiedziami po północy 7 października czasu lokalnego premierę miał utwór, z którym Jordan Anthony będzie reprezentował Australię podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach na Śląsku. Kanał ABC opublikował piosenkę “We will rise”, której współautorem jest młody wokalista. 

Utwór “We will rise” w wykonaniu 14-letniego Jordana Anthony’ego – najmłodszego w historii uczestnika i finalisty programu The Voice na świecie, został opublikowany po północy czasu lokalnego. Piosenka współtworzona przez chłopaka opowiada o szukaniu wewnętrznej siły i zawalczy o silny wynik Australii na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach.

Jordan Anthony | We Will Rise

It’s here! Australian Jordan Anthony Music’s official song for Junior Eurovision Song Contest 2019 is ‘We Will Rise’. The song -— co-written by Jordan — is about overcoming doubt and celebrating your inner strength! You can stream/download 'We Will Rise' from: https://ab.co/2IpyHwe

Opublikowany przez ABC Perth Piątek, 4 października 2019

Anthony będzie pierwszym chłopakiem reprezentującym Australię na Eurowizji Junior. Kraj zadebiutował w konkursie w 2015 roku, kiedy Bella Paige zajęła 8. miejsce. Rok później Alexa Curtis znalazła się na 5. miejscu, a jej wynik w Tbilisi przebiła Isabella Clarke, która zajęła 3. miejsce. W Mińsku Jael Wena z piosenką “Champion” wygrała głosowanie jury z liczbą 148 punktów, a po dodaniu 53 punktów od widzów online (9. miejsce), zajęła z sumą 201 punktów 3. miejsce. 

Co sądzicie o australijskiej propozycji? Czy “We will rise” powtórzy lub przebije sukces Jael z zeszłego roku? Dajcie znać, jakie jest Wasze zdanie!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *