Site Loader

Bonsoir, la France! to nasza najnowsza seria, w której cyklicznie będziemy Wam przedstawiać dwóch artystów, których widzielibyśmy w barwach Francji na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Znalezione obrazy dla zapytania zazie chanteuse

Zazie, a tak naprawdę Isabelle Marie Anne de Truchis de Varennes, to francuska piosenkarka i kompozytorka, ale również była modelka. Urodziła się 18 kwietnia 1964 roku w Boulogne-Billancourt. Swój pseudonim artystyczny zawdzięcza bohaterce powieści Zazie dans le metroPo kilku latach spędzonych w modellingu artystka zdecydowała się na całkowite poświęcenie muzyce. W 1991 roku podpisała kontrakt z Phonogram Records, a rok później do sprzedaży trafił jej debiutancki album Je, tu, ils. 7 września poprzedniego roku do sprzedaży trafił dziesiąty krążek wokalistki Essenciel. Obecnie Zazie jest jedną z bardziej znanych i cenionych artystek na rodzimym rynku. Świadczyć o tym może chociażby regularny udział w wydarzeniach takich jak Sidaction, czy posada trenerki w czterech edycjach programu The Voice: la plus belle voix.

Podobny obraz

Slimane, właściwie Slimane Nebchi, to francuski piosenkarz i autor tekstów algierskiego pochodzenia. Urodził się 13 października 1989 roku w Chelles nieopodal Paryża. Pasję do śpiewania i muzyki odkrył w sobie już jako nastolatek. Początkowo pisał autorskie piosenki, które publikował w internecie. Artysta wziął udział w wielu telewizyjnych programach: Nouvelle Star (2009), X Factor (2011), Encore une chance (2012), lecz to udział w piątej edycji programu The Voice: la plus belle voix pozwolił wypłynąć mu na szerokie wody. Podczas przesłuchań w ciemno Slimane wykonał utwór “À fleur de toi” z repertuaru VITYY obracając tym samym wszystkie fotele. Ostatecznie zdecydował się na dołączenie do drużyny Florenta Pagny i jak się później okazało była to dobra decyzja, bowiem pod skrzydłami tego artysty młodemu wykonawcy udało się wygrać program uzyskując w finale 33% poparcia widzów. Kilka miesięcy po wygranej wokalista wydał debiutancki album “À bout de rêves”, który okazał się hitem zajmując pierwsze miejsce na notowaniach we Francji, Belgii oraz Szwajcarii. 26 stycznia 2018 roku Slimane wydał drugi krążek zatytułowany “Solune”, na którym znalazły się hity takie jak Viens on s’aime”. Od 2018 roku artysta jest trenerem w programie The Voice Belgique.

 

Aleksandra Ciach

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy obejrzałam w roku 2014. Od tamtego momentu śledzę go nieprzerwanie. Moje ulubione utwory to "Requiem", "L'Oiseau et l'Enfant", "Non mi avete fatto niente" oraz "1944". Na co dzień uczęszczam do klasy humanistycznej XXXI LO w Łodzi. Interesuję się muzyką, sportem, kulturą i językami krajów romańskich. W wolnym czasie występuję na scenie Ośrodka Kultury Górna, a także gram na pianinie i ukulele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *