Site Loader

Bonsoir, la France! to nasza najnowsza seria, w której cyklicznie będziemy Wam przedstawiać dwóch artystów, których widzielibyśmy w barwach Francji na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Podobny obraz

Cœur de pirate, a właściwie Béatrice Martin, to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i pianistka urodzona 22 września 1989 roku w Outremont w prowincji Québec w Kanadzie. Od 3 roku życia gra na pianinie. Gdy miała 15 lat została klawiszowcem w zespole December Strikes First, w którym występował jej najlepszy przyjaciel Francis, o którym co ciekawe opowiada jedna z piosenek z debiutanckiego albumu artystki wydanego w roku 2008. W 2009 roku krążek “Cœur de pirate” został nominowany do nagrody Juno w kategorii Frankofoński Album Roku. Nominację w tej samej kategorii artystka otrzymała w roku 2012 za wydawnictwo “Blonde”. Aktualnie Cœur de pirate ma na swoim koncie 7 albumów, a także posadę jurorki w 13 edycji programu Nouvelle Star.

Podobny obraz

Lomepal, a tak naprawdę Antoine Valentinelli, to francuski raper urodzony 4 grudnia 1991 roku w Paryżu. Po wydaniu pięciu EP, w czerwcu 2017 światło dzienne ujrzał debiutancki album “FLIP”, który okrył się podwójną platyną. W tym samym roku artysta zagrał ponad 100 koncertów, a także pobił barierę 100 milionów wyświetleń na swoim kanale w serwisie YouTube. W grudniu 2018 do sprzedaży trafił drugi krążek “Jeannine”, który osiągnął status podwójnej platynowej płyty. Nazwa albumu odnosi się do babci muzyka, która miała schizofrenię. Lomepal czerpie inspirację z tematu samotności. Jak sam przyznaje pisze na telefonie komórkowym, gdy tylko wpadnie mu do głowy pomysł na nowy utwór.

 

Aleksandra Ciach

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy obejrzałam w roku 2014. Od tamtego momentu śledzę go nieprzerwanie. Moje ulubione utwory to "Requiem", "L'Oiseau et l'Enfant", "Non mi avete fatto niente" oraz "1944". Na co dzień uczęszczam do klasy humanistycznej XXXI LO w Łodzi. Interesuję się muzyką, sportem, kulturą i językami krajów romańskich. W wolnym czasie występuję na scenie Ośrodka Kultury Górna, a także gram na pianinie i ukulele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *