Site Loader

W świątecznym nastroju społeczność eurowizyjna nie mogłaby znaleźć się bez twórczości uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym roku bożonarodzeniowymi premierami zaskoczyli nas twórcy nordyccy! O kim mowa?

Swoim talentem wokalnym, jak i zdolnością przyswajania języków obcych, ponownie poruszyła nas Saara Aalto. Finalistka brytyjskiego X-Factora i reprezentantka Finlandii na Eurowizji 2018 opublikowała na swoim kanale wykonanie kolędy “Cicha noc” w dwudziestu językach, w tym po polsku.

Z kolei nowoczesna świąteczna twórczość pojawiła się w sąsiedniej Norwegii! Zespół KEiiNO, który w tym roku wygrał głosowanie telewidzów na Eurowizji, opublikował premierowe wykonanie na żywo świątecznego utworu “Storbyjul”. W klimatycznej propozycji nie mogło zabraknąć kultowego już dla fanów Eurowizji języka sami!

Inni uczestnicy Eurowizji 2019, m.in. Tamta, Lake Malawi i Zalagasper, złożyli życzenia świąteczne i noworoczne na oficjalnym instagramie Konkursu Piosenki Eurowizji – @eurovision! Dokładamy się do najserdeczniejszych życzeń spełnienia wszystkich Waszych marzeń, również tych eurowizyjnych! Życzymy wiele dobrego w Nowym Roku!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *