Site Loader

Choć to bardzo świeża informacja, fani Celine Dion w wielu częściach Europy szaleją ze szczęścia! Wokalistka ogłosiła trasę koncertową Courage World Tour, która obejmie m.in. Polskę! Zwyciężczyni 33. Konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie wystąpi ponownie w stolicy Irlandii, jak i wielu innych miastach w Europie i na świecie.

51-letnia wokalistka wystąpi w: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Włochach, na Cyprze, w Czechach, Polsce, Rumunii, Chorwacji, Szwecji oraz Finlandii, a nie wykluczone, że lista europejskich państw zostanie wydłużona. Sprzedaż biletów na koncerty ruszyć ma wkrótce na oficjalnej stronie internetowej piosenkarki. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Céline Dion zagra w Polsce aż dwa koncerty: w Łodzi i Krakowie – świadczy o tym udostępnienie przez areny w tych miastach oficjalnych informacji o przyjeździe artystki do naszego kraju. O konkretnych szczegółach będziemy informować!

View this post on Instagram

👋🏻🌍

A post shared by Céline Dion (@celinedion) on

Céline Dion należy do najbardziej utytułowanych wokalistek w historii. Sprzedała ponad 200 milionów płyt na całym świecie, co plasuje ją w czołówce wszelkich rankingów najwybitniejszych artystów świata. Swoją karierę międzynarodową rozpoczęła m.in. dzięki zwycięstwu w 33. Konkursie Piosenki Eurowizji w 1988 roku. W wieku 20 lat reprezentowała Szwajcarię z utworem “Ne partez pas sans moi”, wygrywając konkurs jednym punktem. Podczas inauguracji kolejnej edycji Eurowizji w Lozannie, premierę miał pierwszy anglojęzyczny singiel piosenkarki – “Where does my heart beat now?”. Po tym artystka wyruszyła w pierwszą trasę po Europie.

Czy planujecie wyjazd na koncert Celine? Które utwory wokalistki lubicie najbardziej? Czy powinna być gościem podczas Eurowizji 2020?

źródło: Facebook: The Red Heads

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *