Site Loader

Czeska propozycja “Friend of a friend” podbiła serca jurorów Eurowizji 2019 w Tel Awiwie, zajmując w konkursie 11. miejsce. Utwór grupy Lake Malawi współtworzył Mikołaj Trybulec z polskiego zespołu Linia Nocna. Jaki inny polski wątek pojawia się w tej piosence?

Wokalista zespołu Lake Malawi Albert Černý chodził do polskiej szkoły i mówi płynnie w naszym języku. Pokazał to nie tylko w maju w Izraelu, lecz także latem podczas festiwalu w Sopocie, kiedy do publiczności zwrócił się po polsku. Teraz… na instagramowej relacji oficjalnego profilu zespołu śpiewa fragment eurowizyjnego utwór w polskiej wersji językowej! Czy to sugestia do kontynuowania twórczości w języku polskim?

Była moją sąsiadką w wieku trzynastu lat. I teraz się przeprowadziła z powrotem. Nic między nie ma. Wiesz, o czym gadam.”

Zespół Lake Malawi wygrał czeskie preselekcje online do Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Z piosenką “Friend of a friend” chłopacy awansowali do finału, gdzie po zdobyciu 150 punktów od jury (8. miejsce) i 7 punktów od telewidzów (24. miejsce), zajęli 11. miejsce.

Źródło: instagram @lakemalawimusic;  zdjęcie: eurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *