Site Loader

Oficjalne kanały Konkursu Piosenki Eurowizji i Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w serwisie YouTube opublikowały rankingi 50 najczęściej oglądanych występów w 2019 roku! Kto zajął w nich najwyższe lokaty i gdzie uplasowali się polscy reprezentanci? 

Na pierwszych dwóch miejscach w rankingu 50 najchętniej oglądanych występów Eurowizji Junior znalazły się obie polskie zwyciężczynie konkursu. Przez cały rok najchętniej oglądano zeszłoroczny występ Roksany Węgiel z piosenką “Anyone I want to be”, a na drugim miejscu w rankingu znalazł się zwycięski występ Viki Gabor z utworem “Superhero”, który de facto na kanale Eurowizji Junior dostępny był dopiero od października, a zdeklasował starszą konkurencję. Warto nadmienić, że propozycja ta stała się hitem rozgłośni radiowych – w najświeższym rankingu AirPlay zajęła 1. miejsce, przed “Liar” Camili Cabello, w tygodniowym podsumowaniu hitów.

Ponadto, na 33. miejscu uplasowała się polska reprezentantka z 2016 roku – Olivia Wieczorek, a dwa miejsca wyżej hymn “Share the joy” w wykonaniu Roksany Węgiel podczas Ceremonii Otwarcia tegorocznego konkursu na Śląsku.

W rankingu dorosłej Eurowizji, która cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem na świecie, na pierwszym miejscu uplasował się tegoroczny zwycięzca konkursu – Duncan Laurence z utworem “Arcade”. 2. miejsce przypadło zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu – Nettcie “Toy”; na 3. miejscu znalazł się Mahmood z “Soldi” – zdobywca drugiego miejsca na Eurowizji 2019. Pierwszą piątkę zamknęli laureaci kolejnych miejsc konkursu w Tel Awiwie – Luca ze Szwajcarii i Sergey z Rosji. W całym zestawieniu znalazł się tylko jeden z polskich występów: zespół Tulia, który z “Fire of love (Pali się)” reprezentował Polskę, nie awansując do finału, zajął 36. miejsce, pokonując m.in. Loreen i jej kultowy już przebój “Euphoria”.

Co sądzicie o najchętniej oglądanych występach? Które propozycje Wy oglądaliście najczęściej?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *