Site Loader

Duncan Laurence, zwycięzca 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie, został przyłapany na nagrywaniu filmu w centrum Maastricht – jednego z dwóch potencjalnych miast-gospodarzy Eurowizji 2020. Co na to jego menadżer oraz przedstawiciele miasta Maastricht? Jak wygląda finisz przygotowań do wyboru areny, która ugości 65. Eurowizję w przyszłym roku?

Choć Duncan nagrywał dzisiaj zagadkowe materiały w Vrijthof, zabytkowym centrum Maastricht, jego menadżer twierdzi, że jest to jedno z kilku miejsc w Holandii, które w celu nagrań odwiedzi Duncan. Rzecznik gminy Maastricht nie mógł nic powiedzieć o naturze wizyty artysty, natomiast nikt z przedstawicieli nadawcy NPO nie był dostępny, by skomentować sytuację. O wizycie zwycięzcy Eurowizji nie wiedział też Frank Nimpen z areny MECC, która jest jednym z dwóch kandydatów do organizacji 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Stwierdził on jednak, że “Duncan jest mile widziany!”

zdjęcie: Tom Berghmans (Whatsaap 1Limburg)

Warto wspomnieć, że sam Duncan Laurence faworyzuje… Rotterdam, niedaleko którego leży jego rodzinna miejscowość! Przyznał tak w wywiadzie podczas występu na festiwalu Pinkpop w Laandgraf, które leży w tej samej części kraju, co Maastricht.

Frank Nimpen zdradził, że do piątku przedstawiciele Maastricht musieli przedstawić ostateczny bidbook, zawierający ofertę MECC na organizację przyszłorocznej Eurowizji. Ich konkurentem jest Ahoy Arena w Rotterdamie. Wszystko jest już prawie na finiszu, a zwycięzcę tych starań, czyli gospodarza Eurowizji 2020, poznamy już wkrótce – prawdopodobnie w połowie sierpnia!

źródło: 1limburg.nl

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *