Site Loader

Po długich spekulacjach i wymianie dużej liczby nazwisk znamy już osoby, które przywitają widzów na całym świecie w Rotterdamie! Wśród prowadzących 65. Konkursu Piosenki Eurowizji znalazły się osoby, które eurowizyjny świat dobrze zna – kim jest troje prezenterów?

Holenderscy nadawcy organizujący 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie ogłosili, że konkurs poprowadzą:

  • Edsilia Rombley – piosenkarka i prezenterka, która reprezentowała Holandię na Eurowizji w 1998 roku (z utworem “Hemel en aarde” zajęła 4. miejsce) i w 2007 roku (z piosenką “On top of the world” nie awansowała do finału); ponadto, Edsilia kilkakrotnie ogłosiła wyniki holenderskiego głosowania i od kilku lat prowadziła pre-party Eurovision in Concert w Amsterdamie;
  • Chantal Janzen – doświadczona prezenterka i osobowość telewizyjna, która ma na swoim koncie poprowadzenie licznych formatów rozrywkowych w Holandii i kilku w Niemczech; współprowadziła m.in. programy The Voice, The Voice Kids, All Together Now, Dance Dance Dance i Dancing with the Stars, a także zasiadła w jury holenderskich odsłon programów Mam Talent oraz Twoja Twarz Brzmi Znajomo;
  • Jan Smit – dziennikarz i prezenter, który w świecie Eurowizji znany jest od 2011 roku przede wszystkim jako holenderski komentator konkursu; ponadto, prowadził on holenderskie preselekcje do Eurowizji zanim zostały one zniesione w 2013 roku; jego nazwisko należało do zdecydowanie najczęściej wymienianych w typowaniach składu prowadzących Eurowizji 2020, ale on sam wypierał się spekulacji na temat jego występu w tej roli.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Arenie Ahoy w Rotterdamie. W jego stawce znajdą się artyści z 41 państw – wśród nich następca Duncana Laurence’a, który w tym roku zwyciężył Eurowizję w holenderskich barwach z utworem “Arcade”. Slogan konkursu brzmi “Open up”, a jego logo symbolizuje wspólną eurowizyjną historię wszystkich 41 państw biorących w nim udział w przyszłym roku.

Co sądzicie o takim składzie prowadzących? Czy trio zyska sympatię telewidzów i fanów Eurowizji na całym świecie? Jakie macie oczekiwania wobec Holendrów? Czekamy na Wasze zdanie!

źródło, zdjęcie: NOS

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *