Site Loader

Holendrzy nie zwlekają i z przygotowaniami do zbliżającej się Eurowizji! Kilka dni temu poznaliśmy oficjalne logo przyszłorocznego Konkursu, a już dzisiaj możemy podziwiać projekt sceny, na której wystąpią reprezentanci 41 krajów!

EBU udostępniło pierwsze zdjęcia sceny 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Jak twierdzi sam autor, Florian Wieder, płaski, minimalistyczny projekt ma nawiązywać do sloganu Open up oraz cudownego krajobrazu holenderskich pól:

Deisgn ukazuje połączenie między niebem, morzem i lądem. Horyzont łączy te elementy i ten właśnie horyzont zadziała jak okno, które otworzy się na świat Eurowizji 2020. Plan podłogi jest inspirowany kanałami oraz mostami, które łączą ziemię i wodę w Holandii. Dzięki takiej scenie chcemy przybliżyć artystów do publiczności tak bardzo, jak to tylko możliwe.

zdjęcie: NPO/AVROTROS/NOS
zdjęcie: NPO/AVROTROS/NOS
zdjęcie: NPO/AVROTROS/NOS

Pierwszy oraz drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się kolejno 12 oraz 14 maja, z kolei zwycięzcę poznamy podczas Wielkiego Finału 16 maja 2020 roku.

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz kraje Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanię i Portugalię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *