Site Loader

Od ponad tygodnia wiemy, że miastem-gospodarzem 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2020 roku będzie Rotterdam. Rozpoczęły się już przygotowania do organizacji konkursu, ale Holendrzy postanowili już na początku pracy wyjść ze swoich biur w Hilversum, medialnej stolicy kraju. Zapytano przedstawicieli różnych branż i środowisk, a także przeciętnych obywateli, o ich pomysły na nadchodzącą Eurowizję! Oto, co zdradził nadawca NPO.

Ponad 170 osób wzięło udział w projekcie “Magic 100”, który polegał na zebraniu pomysłów na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Producent wykonawczy Eurowizji 2020 – Sieste Bakker, w rozmowie z dziennikiem AD powiedział, że z pomysłem organizacji spotkań i warsztatów w celu poznania wizji konkursu wśród osób reprezentujących różne branże i grupy społeczne wyszedł Cornald Maas, jeden z szefów przyszłorocznej Eurowizji i człowiek zajmujący się aspektem twórczym wszystkich trzech koncertów. Głównym celem organizatorów jest dotarcie do osób oglądających konkurs w domach; to one stanowią zdecydowaną większość widzów. Nie zabraknie jednak imprezowego klimatu w arenie! “Magic 100” wytypowała na słowa-klucze “serdeczność” i “spontaniczność”. Bakker i Maas wątpią w to, by w maju widzowie słuchali żartów prowadzących, które napisano i wyreżyserowano na długo przed koncertami na żywo.

Oprócz tego, że do głosu doszli celebryci i inne osobowości, to swoje zdanie na temat organizacji Eurowizji w Rotterdamie wyrazić mogli ludzie na ulicach. NPO porozmawiało z ponad 170 osobami i zorganizowało szereg specjalnych warsztatów. Udział w pierwszych krokach na długiej drodze do wspaniałej organizacji Eurowizji wzięli m.in:

  • Anna Nooshin – influencerka i osobowość telewizyjna
  • Howard Komproe – komik
  • Lucien Spee – szef Amsterdam Gay Parade
  • Kim Putters – szefowa Instytutu Spraw Publicznych
  • Bo The – Współzałożyciel medialnej spółki Boomerang Create
  • Rick Brink – Minister ds. Problemów Osób Niepełnosprawnych
  • Berna Toprak – redaktorka w organizacji na rzecz równości płci Women Inc.
  • Emma Wortelboer – prezenterka, która podczas Eurowizji 2019 ogłosiła wyniki głosowania holenderskiego jury
  • Lanette Lanting – Doradca ds. angażowania dzieci w fundacji Missing Chapter

Co sądzicie o dotychczasowych działaniach Holendrów? Czy “spontaniczna i serdeczna” Eurowizja 2020 to dobry pomysł? Na co najbardziej liczycie ze strony organizatorów?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *