Site Loader

W odpowiedzi na pytanie portalu ESCXtra Europejska Unia Nadawców potwierdziła: nie ma planów zaproszenia Kazachstanu do udziału w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który w maju 2020 roku odbędzie się w Rotterdamie. Nadawca Khabar Agency pozostaje jednak członkiem stowarzyszonym unii i prowadzi dalsze rozmowy ws. dalszej współpracy, a także przygotowuje się do udziału w Eurowizji Junior. 

Kazachstan nie weźmie udziału w Eurowizji 2020 – podaje w Europejska Unia Nadawców (EBU) w odpowiedzi na pytanie o plany zaproszenia tego kraju do konkursu. Nadawca Khabar Agency może brać udział w eventach eurowizyjnych, ale pod warunkiem spełnienia szeregu wymogów oraz po otrzymaniu specjalnego zaproszenia do stawki konkursowej. Po raz pierwszy kazachscy telewidzowie Eurowizję mogli oglądać na żywo w 2010 roku. Kraj zadebiutował na eurowizyjnej scenie podczas Eurowizji Junior 2018 w Mińsku: Daneliya Tuleshova wywalczyła dla kraju 6. miejsce. Kazachstan weźmie udział także w tegorocznej edycji tego konkursu: Yerzhan Maksim będzie reprezentował swój kraj w Gliwicach.

Jak poinformował jeden z pracowników KA, codziennie czynione są kroki w kierunku pełnego członkostwa Kazachstanu w Europejskiej Unii Nadawców; w rozmowach udział brał m.in. Minister Informacji i Komunikacji, Dauren Abayev. Negocjacje nasiliły się po debiucie kraju w Eurowizji Junior, a wkrótce planowane jest przybycie delegacji EBU do stolicy kraju, Nursułtan.

Co sądzicie o udziale Kazachstanu w Eurowizji? Jacy wokaliści powinni wystąpić w barwach tego kraju?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *