Site Loader

Oficjalnie poznaliśmy już dziecięcych artystów, którzy podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wystąpią w gościnnych rolach: zaprezentują się na otwarciu koncertu finałowego oraz wykonają Common Song, czyli hymn Eurowizji Junior, którego autorem jest Gromee!

Media potwierdzają dociekania na temat otwarcia Eurowizji Junior 2019. Na początku koncertu wystąpi zespół 4Dreamers, który tworzą uczestnicy pierwszej edycji programu The Voice Kids: Kuba Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomek Gregorczyk. Chłopacy wykonają prawdopodobnie swój nowy singiel “Ina-Pro Pro”, którego premiera odbędzie się za kilka dni. Wiadomo, że w teledysku wystąpiła Anna Nowak-Ibisz, prezenterka i była żona Krzysztofa Ibisza, znana jako Pani Gadżet.

Skomponowany przez Gromeego Common Song, czyli swojego rodzaju hymn Eurowizji Junior 2019, wykona i wypromuje teledyskiem Ula Kowalska, która zwyciężyła casting do tej roli. W 2017 roku zajęła 2. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji Junior, przegrywając jednym punktem z Alicją Regą. W ten weekend Ula uczestniczyła w nagraniach piosenki i klipu w Telewizji Polskiej; jej chórzystami zostali m.in. Nela Zawadzka i Antek Scardina z The Voice Kids. Niepotwierdzone informacje mówią, że Common Song tegorocznej Eurowizji Junior będzie tradycyjnie nosił tytuł zaczerpnięty ze sloganu konkursu – “Share the joy”.

W Eurowizji Junior 2019 udział weźmie 19 państw, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania. Gospodarzem konkursu zostały Gliwice wspierane przez cały region Śląska po tym, jak oferta Telewizji Polskiej zwyciężyła w procesie wyboru organizatora tegorocznego konkursu. Udało się to dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel podczas zeszłorocznej Eurowizji Junior w Mińsku. W Gliwicach Polskę będzie reprezentowała Viki Gabor z piosenką “Superhero”, a konkurs pod hasłem “Share the Joy” 24 listopada poprowadzą Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Olek Sikora. Transmisja o godzinie 16:00!

źródła: muzyka.interia.pl, Facebook: @Radio RSC

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *