Site Loader

Dzisiaj w Warszawie oficjalnie zawarta została umowa organizacyjna dotycząca 17. Konkursu Piosenki Eurowizji w Gliwicach na Śląsku! Prezes Zarządu Telewizji Polskiej – Jacek Kurski oraz przedstawiciel Europejskiej Unii Nadawców i szef konkursów Eurowizji – Jon Ola Sand, spotkali się przy ulicy Woronicza, gdzie uczestniczyli w specjalnej konferencji prasowej. 

Podczas podpisania oficjalnej umowy organizacyjnej Eurowizji Junior 2019 pomiędzy TVP a EBU, prezes Jacek Kurski powiedział, że konkurs będzie wielkim świętem dla polskiej telewizji i europejskiej muzyki oraz wielką ucztą artystyczną. Przypomniał, że natchnieniem dla organizacji Eurowizji Junior w Polsce było zeszłoroczne zwycięstwo Roksany Węgiel, a prawo do bycia gospodarzem konkursu udało się wcześniej zdobyć tylko pięciu krajom na szesnastu zwycięzców.

Szef Telewizji Polskiej oficjalnie ogłosił także nazwiska osób odpowiedzialnych za przebieg Eurowizji Junior w Gliwicach. Dyrektorem artystycznym, czyli swojego rodzaju reżyserem konkursu, został wybrany Konrad Smuga, który wyreżyserował kilka polskich występów na Eurowizji, w tym zwycięski występ Roksany Węgiel; głównym choreografem został Agustin Egurrola, scenografię przygotował Jorgos Stylianou-Matsis, a za oprawę muzyczną odpowiada Gromee – reprezentant Polski podczas Eurowizji 2018.

Reprezentantką Polski pośród dziewiętnastu uczestników konkursu została zwyciężczyni programu “Szansa na sukces”, Wiktoria Gabor, która 24 listopada w Gliwicach będzie broniła barw naszego kraju z utworem “Superhero”. 

Jon Ola Sand, Viki Gabor oraz Jacek Kurski
Jacek Kurski, Wiktoria Gabor i Jon Ola Sand (źródło: Rafał Guz, PAP)

Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 9:00 ruszyła główna sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019 – ich dostępność kurczy się w bardzo szybkim tempie, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem! Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się po raz siedemnasty 24 listopada w Arenie Gliwice. W konkursie wystartuje 19 państw, a zwycięzcę ponownie wskażą jurorzy i widzowie online.

Co sądzicie o przygotowaniach do Eurowizji Junior 2019? Czy Polacy zaprezentują wysoki poziom organizacyjny? Jak podoba Wam się skład produkcji konkursu? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: muzyka.dziennik.pl

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *