Site Loader

Za nami Ceremonia Otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji w Gliwicach! W budynku Teatru Śląskiego w Katowicach dziewiętnaście delegacji przywitał prowadzący wieczoru – Mateusz Szymkowiak, szef Telewizji Polskiej – Jacek Kurski oraz producent wykonawczy Eurowizji z ramienia Europejskiej Unii Nadawców – Jon Ola Sand.

Wieczór otwierający Eurowizję Junior 2019 poprowadził Mateusz Szymkowiak, który porozmawiał krótko z wszystkimi dziewiętnastoma uczestnikami tegorocznego konkursu. Głos zabrał następnie szef TVP Jacek Kurski, który ponownie pochwalił możliwość organizacji Eurowizji Junior w Polsce. Z kolei Jon Ola Sand podziękował Polakom za udaną współpracę nad drugim największym wydarzeniem organizowanym przez Europejską Unię Nadawców. Uczestników na Śląsku powitała także przedstawicielka władz województwa śląskiego Izabela Domogała oraz prezydent Gliwic Janusz Moszyński.

Podczas ceremonii wystąpiły grupa 4Dreamers ze swoją nową piosenką “Inapropo” oraz zespół tańca Śląsk. Ponadto, została zorganizowana losowa wymiana upominków pomiędzy uczestnikami na zasadzie podobnej do zabawy “secret Santa”. Prezent od Viki Gabor trafił na ręce Erin Mai z Walii. Z kolei Viki otrzymała podarek od Isei z Albanii.

Odbyło się także losowanie krajów, które otworzą i zamkną koncert finałowy oraz wylosowanie numeru startowego dla reprezentującej Polskę Viki Gabor. Wyniki losowania przez zeszłoroczną zwyciężczynię Eurowizji Junior – Roksanę Węgiel, są następujące:

  • Polska wystąpi z numerem 11 
  • Jako pierwsza wystąpi Australia
  • Jako ostatnia wystąpi Serbia 

W Eurowizji Junior 2019 udział weźmie 19 państw, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania. Gospodarzem konkursu zostały Gliwice wspierane przez cały region Śląska po tym, jak oferta Telewizji Polskiej zwyciężyła w procesie wyboru organizatora tegorocznego konkursu. Udało się to dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel podczas zeszłorocznej Eurowizji Junior w Mińsku. W Gliwicach Polskę będzie reprezentowała Viki Gabor z piosenką “Superhero”, a konkurs pod hasłem “Share the Joy” 24 listopada poprowadzą Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Olek Sikora. Transmisja o godzinie 16:00 na antenie TVP1!

Jak podobała Wam się ceremonia otwarcia Eurowizji Junior? Co sądzicie o pozycji startowej Polski? Czekamy na Wasze komentarze!

zdjęcie: junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *