Site Loader

Wczoraj odbył się finał preselekcji Depi Mankakan Evratesil, które wyłoniły artystę reprezentującego Armenię podczas tegorocznej Eurowizji Junior. Gościem specjalnym wieczoru była Roksana Węgiel, zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu. Ponadto, dzisiaj poznaliśmy nazwisko reprezentantki Serbii w Gliwicach oraz tytuł jej utworu!

O 22:00 czasu lokalnego Ormianie wybrali reprezentantkę swojego kraju na Eurowizji Junior 2019. O wynikach Depi Mankakan Evratesil zadecydowali jurorzy, do których należała 1/3 przyznanych punktów oraz telewidzowie, którzy rozdzielili pozostałe 2/3 puli. Preselekcje zwyciężyła silnie do tego typowana Karina Ignatyan z piosenką “Colors of your dream”. Tylko kilka punktów mniej zdobył faworyt jury Vardan Margaryan z “La, la, la”, a trzecie miejsce przypadło Rozie Eloyan i jej propozycji “Im qaghaq”. Przewodniczącą jury oraz gościem specjalnym koncertu była zeszłoroczna zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji Roksana Węgiel, która zaśpiewała swój zwycięski utwór “Anyone I want to be”.

Oto wyniki ormiańskich preselekcji do Eurowizji Junior 2019:

  • 1. Karina Ignatyan – “Colors of your dream” – 138 (46 + 92)
  • 2. Vardan Margaryan – “La La La” – 135 (47 + 88)
  • 3. Roza Eloyan – “Im Qaghaq” – 97 (32 + 65)
  • 4. Robert Bagratyan – “Captain Friendship” – 81 (31 + 50)
  • 5. Anzhela Albertyan – “Khaghanq Khaghagh” – 75 (32 + 43)
  • 6. Anahit Arakelyan – “Chem Handznvi” – 75 (23 + 52)
  • 7. Ani Atayan – “Every Time” – 75 (16 + 59)
  • 8. Anishock – “Selfie Yerevan” – 64 (12 + 52)
  • 9. Emily Hovhannisyan – “Parum Enq Pary” – 43 (20 + 23)
  • 10. Narek Markosyan – “Im Ergy” – 42 (16 + 26)

Ponadto, serbski nadawca RTS ogłosił dzisiaj, że reprezentantką Serbii podczas Eurowizji Junior 2019 będzie zdobywczyni 3. miejsca w preselekcjach z 2017 roku, czyli 11-letnia Darija Vračević z utworem “Podigni glas” (pol. Ponieś głos), który odnosi się do troski o naturę. Usłyszymy go w późniejszym terminie, ale już teraz dostępny jest jego tekst w języku serbskim. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie refrenu na polski:

Podnieś głos dla nas,

którzy żyjemy dla przyszłości.

Podnieś głos, zrób to,

bo jutro na wszystko będzie za późno.

Дарија Врачевић
Darija Vračević (Дарија Врачевић); źródło: rts.rs

 

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *