Site Loader

Poznaliśmy trzy nowe utwory biorące udział w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach! Premiery swoich propozycji na dzisiaj zaplanowali reprezentanci Gruzji i Serbii, a po raz drugi z rzędu przedpremierowo wyciekł utwór irlandzki! Posłuchajcie kolejnych piosenek Eurowizji Junior 2019!

Finał konkursu Junior Eurovision Éire wygrała 13-letnia Anna Kearney, która wykonała irlandzką wersję “Symphony” Clean Bandit i Zary Larsson oraz zwycięską piosenkę z Eurowizji 1992 – “Why me?” z repertuaru Lindy Martin. Jej eurowizyjny utwór miał zostać opublikowany w nieco późniejszym terminie, ale piosenka “Banshee” trafiła już do Internetu! Z tą piosenką Anna wystąpi w Gliwicach i zawalczy o przebicie najlepszego wyniku Irlandii, czyli 10. miejsca. 

Już 26 maja swojego reprezentanta wybrali Gruzini. 13-letni Giorgi Rostiashvili zwyciężył finał programu Ranina, zdobywając bilet na Eurowizję Junior. Dzisiaj oficjalne eurowizyjne media opublikowały jego piosenkę “We need love”, która 24 listopada będzie walczyła o czwarte zwycięstwo Gruzji w konkursie.

Dziś także serbski nadawca RTS opublikował swoją piosenkę na Eurowizję Junior 2019. Piosenka “Podigni glas” 11-letniej Dariji Vračević, która już 16 września została ogłoszona serbską reprezentantką, trafiła na oficjalną stronę internetową RTS. Utwór zgodnie z zapowiedziami opowiada o walce ze zmianami klimatycznymi.

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *