Site Loader

W Gliwicach ruszyła już budowa sceny tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Projekt Giorgiosa Stylianou-Matsisa, który ma doświadczenie w tworzeniu licznych produkcji telewizyjnych w Polsce i Europie, będzie ukończony już wkrótce. Za dwa tygodnie przygotowania do konkursu nabiorą tempa i rozpoczną się pierwsze próby!

W Arenie Gliwice rozpoczęto konstrukcję sceny Eurowizji Junior 2019, która odbędzie się dokładnie za trzy tygodnie. Projekt zainspirowany lekkością i wiatrem, został oparty o główną scenę z dużym ekranem LED, którą uzupełniono o dwa wybiegi: jeden dla uczestników i drugi dla prowadzących. Za przygotowaniem całej scenografii stoi Giorgios Stylianou-Matsis. 

Projekt sceny Eurowizji Junior 2019 (źródło: junioreurovision.tv)

W Eurowizji Junior 2019 udział weźmie 19 państw, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania. Gospodarzem konkursu zostały Gliwice wspierane przez cały region Śląska po tym, jak oferta Telewizji Polskiej zwyciężyła w procesie wyboru organizatora tegorocznego konkursu. Udało się to dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel podczas zeszłorocznej Eurowizji Junior w Mińsku. W Gliwicach Polskę będzie reprezentowała Viki Gabor z piosenką “Superhero”, a konkurs pod hasłem “Share the Joy” 24 listopada poprowadzą Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Olek Sikora. Transmisja o godzinie 16:00!

źródło: eurovoix.com

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *