Site Loader

Po szeregu plotek poznaliśmy ostatecznie skład polskiego jury 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach na Śląsku. Jurorzy, którzy przyjechali specjalnie do Gliwic, ocenili występy podczas wczorajszej próby. Do tej roli w tym roku zostali powołani:  

  • Kasia Moś – reprezentantka Polski podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie
  • Mateusz Moś – muzyk z Orkiestry Aukso, brat Kasi i jej towarzysz na scenie w Kijowie
  • Piotr Kupicha – wokalista zespołu Feel
  • Anika Dąbrowska – zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids
  • Paweł Szymański – finalista drugiej edycji The Voice Kids

Ponadto, wiemy, że w jury hiszpańskim zasiadła Maria Isabel, która wygrała Eurowizję Junior 2004, a portugalskimi jurorami byli m.in. Rita Laranjeira – reprezentantka kraju w zeszłym roku oraz Bernardo Pereira – redaktor portalu Wiwibloggs. W zeszłym roku polskimi jurorami byli: Saszan, Damian Ukeje, Majka Jeżowska, Zuzanna Janik i Milena Grigoryan.

Każdy juror miał za zadanie ułożyć ranking od pierwszego do ostatniego miejsca, z pominięciem własnego kraju. Rankingi pięciu jurorów zostały połączone według średniej ważonej (pierwsze miejsce – największa waga, ostatnie miejsce – najmniejsza waga). Punktację każdego kraju w eurowizyjnej skali poznamy dzisiaj wieczorem.

Z kolei głosy online zostaną przeliczone na punkty proporcjonalnie od tej samej puli, którą do rozdania mają jurorzy, czyli 1102 punkty. Jeżeli piosenka zdobędzie 10% głosów, przyznane jej będzie 10% puli punktów, czyli 110 punktów.

Co sądzicie o składzie polskiego jury? Kogo docenili Polacy? Czekamy na Wasze komentarze!

źródło: Interia

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *