Site Loader

Kraj, który dotąd najpilniej skrywał swoje tajemnice odnośnie udziału w Eurowizji Junior 2019, czyli Włochy, opublikował dzisiaj swój konkursowy utwór! Do Gliwic we włoskich barwach przyjedzie Marta Viola z utworem “La voce della terra”!

10-letnia Marta Viola dołączyła dzisiaj do listy uczestników 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 24 listopada wykona w Arenie Gliwice balladę “La voce della terra”, poruszającą popularną w tym roku tematykę ekologiczną i zawalczy o drugie zwycięstwo Włoch na Eurowizji Junior. Dziewczynkę włoski nadawca wytypował we współpracy z bolońskim Instytutem Antoniano.

Włochy zadebiutowały na Eurowizji Junior w 2014 roku, wygrywając konkurs na Malcie z utworem “Tu primo grande amore” w wykonaniu Vincenzo Cantiello. Po kiepskim wyniku sióstr Scarpari przyszedł czas na kolejny sukces: w 2016 roku, również podczas konkursu na Malcie, Fiamma Bocchia wywalczyła dla Włochów 3. lokatę. W Tbilisi Maria Iside Fiore znalazła się tuż poza czołową dziesiątką, a rok temu duet Melissa & Marco z piosenką “What is love” po zdobyciu 94 punktów od jury (5. miejsce) i 57 punktów z głosowania online (8. miejsce), zajął w sumie 7. miejsce. 

Co sądzicie o włoskiej propozycji? Czy ballada wyróżni się na tle pozostałych piosenek o tej samej tematyce? Czy Włosi znów sięgną po laury? Czekamy na Wasze zdanie!

źródło: eurowizja.org

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *