Site Loader

Nowy teledysk laureatki drugiego miejsca na Konkursie Piosenki Eurowizji 2016… wyzywający seksualnie? Tak twierdzi Facebook, którego algorytm postanowił zablokować widoczność klipu Dami Im na swojej platformie. Co w nim możemy zobaczyć i czego on dotyczy? Jak na sytuację zareagowała sama wokalistka i w jakich okolicznościach dowiedziała się o blokadzie?

Sukces pochodzącej z Korei Południowej Dami Im, która w 2016 roku reprezentowała Australię na Eurowizji w Sztokholmie, otworzył jej drzwi do dalszej kariery. Wokalistka wiele osiągnęła na rodzimym rynku muzycznym, a ostatnio zaskoczyła emocjonalnym utworem, który porusza temat samobójstwa bliskiego przyjaciela Dami. Piosenkarka opublikowała teledysk, w którym część scen nakręcono na plaży. Leżąca na piasku ubrana (!) Dami w bardzo ekspresyjny sposób przekazuje ból zawarty w piosence “Crying underwater”.   

Choć teledysk nie ma nic wspólnego z nagością lub erotyką, platforma społecznościowa uznała go za “seksualnie prowokujący” lub “nadmiernie dwuznaczny”. Jak sprawę skomentowała sama Dami? W wywiadzie dla news.com.au powiedziała, że o blokadzie dowiedziała się w trakcie… pobytu w kościele! Dodała, że ktokolwiek, kto dobrze ją zna, wie, że jest zbyt drażliwą osobą, by którykolwiek z jej teledysków był uznany za otwarty lub sprośny. Czy blokada zostanie potraktowana jako błąd i usunięta? O tym przekonamy się w przyszłości!

Dami Im została drugą reprezentantką Australii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Trzy lata temu w Sztokholmie wykonała utwór “Sound of silence”, z którym zwyciężyła półfinał konkursu. W Wielkim Finale zyskała największe poparcie jurorów spośród wszystkich uczestników, ale po zajęciu 4. miejsca w głosowaniu telewidzów ostatecznie uplasowała się na 2. miejscu, ze stratą 23 punktów do Jamali z Ukrainy.

Co sądzicie o sytuacji? Czy teledysk rzeczywiście można by uznać za prowokujący? Jak podoba Wam się nowa piosenka Dami Im?

źródło: wiwibloggs.com

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *