Site Loader

Za nami pełen emocji wieczór! Dziś swoich reprezentantów wybrali m. in. Szwedzi, Duńczycy oraz… Finowie, którzy zakończyli tegoroczną edycję Uuden Musiikin Kilpailu! Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Aksel Kankaanranta, który już w maju zaprezentuje na eurowizyjnej scenie utwór Looking Back!

Po wielu latach niesatysfakcjonujących rezultatów, telewizja YLE zdecydowała się na zmienienie dotychczasowego formatu preselekcji. Sześcioro artystów zostało zakwalifikowanych do konkursowej stawki, a ich utwory były publikowane dzień po dniu. W rywalizacji o bilet do Rotterdamu zmierzyli się:

Catharina Zühlke – Eternity

Erika Vikman – Cicciolina

Aksel Kankaanranta – Looking Back

F3M – Bananas

Sansa – Lover View

Tika – I Let My Heart Break

Finalny werdykt zależał od głosów telewidzów oraz międzynarodowej komisji jurorskiej. Wspólnie zdecydowali oni, że zwycięzcą preselekcji Uuden Musiikin Kilpailu 2020 oraz reprezentantem Finlandii podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji zostaje Aksel Kankaanranta, który w Rotterdamu zaprezentuje piosenkę Looking Back! Tuż za nim znalazła się faworytka wielu fanów – Erika Vikman z wyróżniającą się propozycją Cicciolina. Trzecie miejsce zajęła Tika i jej pełna emocji ballada I Let My Heart Break. Pełne wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Aksel Kankaanranta – Looking Back – 170 punktów
  2. Erika Vikman – Cicciolina – 157 punktów
  3. Tika – I Let My Heart Break – 127 punktów
  4. F3M – Bananas – 84 punkty
  5. Catharina Zühlke – Eternity – 66 punktów
  6. Sansa – Lover View – 36 punktów

Jak oceniacie wybór Finlandii i utwór Looking Back? Czy Aksel Kankaanranta ma szanse przynieść swojemu krajowi upragnione zwycięstwo?

 

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *