Site Loader

Finowie ogłosili nazwiska sześciu artystów, którzy powalczą w tegorocznej odsłonie konkursu Uuden Musiikin Kilpailu o możliwość reprezentowania swojego kraju na nadchodzącej Eurowizji w Rotterdamie! Kto zwycięży w fińskich preselekcjach?

UMK to format, który nieprzerwanie od ośmiu lat wyłania eurowizyjnego reprezentanta Finlandii. W 2018 roku po raz pierwszy znacząco zmieniono jego zasady – artysta bowiem został wybrany wewnętrznie przez telewizję, jednak o piosence, którą miał wykonać na scenie w Lizbonie, zadecydowali jurorzy oraz telewidzowie, głosując na najlepszy z trzech przygotowanych specjalnie na tę okazję utworów. Nie przyniosło to oczekiwanego efektu, gdyż występująca wówczas w biało-granatowych barwach Saara Aalto uplasowała się na przedostatnim miejscu w Wielkim Finale. Rok później nadawca postanowił ponownie przeprowadzić ten zabieg, co również nie zaskutkowało upragnionym rezultatem. Tym razem UMK wraca do pierwotnej formy! W rywalizacji o bilet na zbliżający się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji weźmie udział pięciu solistów oraz jedno trio. Pierwszą piosenkę preselekcji poznamy już 24 stycznia! Pozostałe będą publikowane codziennie od 27 do 31 stycznia.

Uczestnicy Uuden Musiikin Kilpailu 2020:

Tika – I Let My Heart Break
Premiera: 24 stycznia 2020 r.

źródło: yle.fi/Mona Salminen

 

Erika Vikman – Cicciolina
Premiera: 27 stycznia 2020 r.

źródło: yle.fi/Mona Salminen

 

Aksel Kankaanranta – Looking Back
Premiera: 28 stycznia 2020 r.

źródło: yle.fi/Mona Salminen

 

F3M – Bananas
Premiera: 29 stycznia 2020 r.

źródło: yle.fi/Mona Salminen

 

Sansa – Lover View
Premiera: 30 stycznia 2020 r.

źródło: yle.fi/Mona Salminen

 

Catharina Zühlke – Eternity
Premiera: 31 stycznia 2020 r.

źródło: yle.fi/Mona Salminen

 

Finał UMK 2020 odbędzie się 7 marca. Gospodarzami wieczoru będzie: reprezentantka Finlandii podczas Eurowizji w 2013 roku oraz dziennikarz Mikko Silvennoinen. Zwycięzcę wyłonią powołani do tego jurorzy oraz telewidzowie!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz kraje Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanię i Portugalię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *