Site Loader

Przed chwilą zakończył się trzeci odcinek “Szansy na sukces”! Spośród siedmiu młodych artystów, którzy wykonali największe przeboje zespołu Papa D, grupa będąca gościem specjalnym odcinka wytypowała najlepszego, który awansuje do finału programu. Tam 29 września zmierzy się z Nikolą Fiedor i Viki Gabor w walce o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach!

W dzisiejszym odcinku wystąpili:

  • Karolina Bajer – “Maxi singiel”
  • Adam Bartkiewicz – “Nasz Disneyland”
  • Anna Chwałczyńska – “Ocean wspomnień”
  • Eryk Waszczuk – “O-la-la”
  • Gabriela Katzer – “Panorama tatr”
  • Natasza Sieradzka – “Pocztówka z wakacji”
  • Zofia Kwaśna – “Naj – story”
Znalezione obrazy dla zapytania gabriela katzer
Gabriela Katzer w 3. odcinku “Szansy na Sukces” (źródło: Gazeta Krakowska)

Wyróżnieni zostali Anna Chwałczyńska i Eryk Waszczuk. Do finału awansowała Gabriela Katzer, która zaśpiewała piosenkę “Panorama Tatr”. Za tydzień z coverem innej piosenki oraz eurowizyjną propozycją zawalczy o reprezentowanie Polski w Gliwicach!

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Polskiego reprezentanta poznamy 29 września o godzinie 15:00 w finale programu “Szansa na sukces” na antenie TVP2!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *