Site Loader

Plotki powtarzające się od kilku miesięcy znalazły potwierdzenie u informatorów greckiego klubu OGAE: do Rotterdamu w barwach Grecji najprawdopodobniej pojedzie znana nam z Eurowizji Junior młoda wokalistka, której utwór przygotuje “dream team” kompozytorów odpowiedzialnych za liczne eurowizyjne przeboje! O kim mowa?

Grecki klub OGAE ogłosił, że według jego informacji nadawca ERT na reprezentantkę Grecji podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji wytypował Stefanię Liberakakis. 17-latka urodziła się w greckiej rodzinie w Holandii, stąd też była często brana pod uwagę podczas typowań odnośnie greckiego reprezentanta w Rotterdamie. Dziewczyna miała już styczność z eurowizyjnymi eventami, wobec czego szanse na jej wybór również rosły. Już latem o pomyśle wysłania jej na Eurowizję mówiono w międzynarodowej społeczności eurowizyjnej, np. na kanale Wiwibloggs. Oficjalne potwierdzenie wyboru greckiej reprezentantki ma nastąpić już wkrótce!

Za piosenkę Stefanii mają odpowiadać kompozytorzy Dimitris Kontopoulos i Fokas Evangelinos, jak i nawet Filip Kirkorov, czyli tzw. “dream team”, który napisał już kilka eurowizyjnych piosenek z m.in. Grecji, Rosji i Azerbejdżanu. Jak na razie nie mamy żadnych informacji o stylu czy języku piosenki, którą Stefania miałaby wykonać w Rotterdamie.

Stefania Liberakakis urodziła się w 2002 roku w greckiej rodzinie w Holandii; wychowała się dwujęzycznie. Na koncie ma udział w The Voice Kids oraz występy w ramach chóru Kinderen voor Kinderen, z którym dwukrotnie zaśpiewała dla holenderskiej rodziny królewskiej. W 2016 roku z zespołem Kisses reprezentowała Holandię na Eurowizji Junior w Valettcie; z piosenką “Kisses & dancin'” dziewczyny zajęły 8. miejsce.

Co sądzicie o takim wyborze? Czy obycie w holenderskiej przestrzeni muzycznej i udział w Eurowizji Junior dadzą Stefanii większe szanse na sukces na dużej scenie? Czekamy na Wasze komentarze!

źródła: ogaegreece.com, oikotimes, wiwibloggs.com

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *