Site Loader

Po ogłoszeniu braku zainteresowania organizacją przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, w Hiszpanii pojawiła się informacja o dyskusjach nad ponownym startem! Zaangażowana w działalność nadawcy RTVE dziennikarka ujawniła fakty, które następnie zdementowano!

Dziennikarka związana z hiszpańskim nadawcą publicznym Laura Ortiz w serwisie YouTube ogłosiła, że RTVE negatywnie ocenia efekt swojego startu w Eurowizji Junior 2019. Konkurs obejrzało w Hiszpanii ok. 1,5 miliona widzów, co stanowiło 11,2% udziału w oglądalności. W stacji oczekiwano podobno wyniku na poziomie co najmniej 15%. Ponadto, reprezentantka kraju Melani Garcia, która uprzednio wygrała program The Voice Kids, była dla Hiszpanów oczywistą faworytką do zwycięstwa, ale zajęła 3. miejsce. Po braku wygranej szefowa hiszpańskiej delegacji na Eurowizję ogłosiła brak aplikacji o organizację Eurowizji Junior 2020. Ortiz zasugerowała, że zarząd RTVE będzie dyskutował nad sensem dalszych startów w konkursie, co oznacza możliwe wycofanie się Hiszpanii ze stawki w przyszłym roku. Informacje te w rozmowie z portalem Eurofestivales zdementował Carlos Garrido – szef działu RTVE do kontaktu z mediami.

Hiszpania zadebiutowała na Eurowizji Junior podczas jej pierwszej edycji w 2003 roku – reprezentujący kraj Sergio zajął 2. miejsce. Już rok później państwu udało się zwyciężyć; dokonała tego Maria Isabel ze swoim utworem “Antes muerta que sencilla”. W 2005 roku Antonio Jose wywalczył 2. miejsce, a w kolejnej edycji Dani Fernandez uplasował się na 4. miejscu, co stanowi najgorszy wynik Hiszpanii w krótkiej historii jej startów. Kraj nie brał udziału w Eurowizji Junior od 2007 roku, ale w tym roku zdecydował się na powrót. Melani Garcia z utworem “Marte” zajęła 3. miejsce, dając swojemu państwu kolejny wynik w top 3!

Co sądzicie – czy Hiszpania po nieudanej próbie zwycięstwa może wycofać się z Eurowizji Junior? Kto powinien reprezentować ten kraj w przyszłości?

źródło: Eurofestivales, zdjęcie: junioreurovision.tv

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *