Site Loader

Zakończyliśmy plebiscyt #HitDekady, w którym wyłoniliśmy najlepsze eurowizyjne utwory minionego dziesięciolecia! Jak głosowali nasi redaktorzy, czytelnicy i członkowie facebookowej grupy? Oto wynik!

W finałowym głosowaniu, podobnie jak w obu półfinałach, otrzymaliśmy ok. 1000 głosów w ankietach – bardzo dziękujemy! Głosy czytelników i członków grupy stanowiły 2/3 wszystkich wyników i zostały proporcjonalnie przełożone na punkty, które dodaliśmy do punktacji naszego redakcyjnego jury, stanowiącego o 1/3 rezultatów.

Zwycięzcą obu głosować został Duncan Laurence ze swoją piosenką “Arcade”, dzięki której zwyciężył podczas Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Zdobył 57 punktów, na 96 możliwych, od jurorów, a w otwartym głosowaniu otrzymał 9,25% głosów, czyli 86 punktów.  Drugie miejsce, również jednogłośnie, przypadło ognistej Eleni Foureirze z Cypru, a na trzecim stopniu podium uplasowała się propozycja “Soldi” Mahmooda. Poniżej zamieszczamy wyniki Wielkiego Finału oraz ich podział na głosy jurorów i wyniki ankiet.

Ujawniamy też, jak głosowano w obu półfinałach. Tuż “pod kreską” znalazły się propozycje Pastory Soler, Netty i Joci Papai’a. Zwyciężyli Jamala i Duncan Laurence, a na końcu tabeli uplasowali się Maya Sar i Loukas Giorkas.

Które eurowizyjne piosenki są Waszymi hitami minionej dekady? Jakie macie oczekiwania od Eurowizji lat 20-tych XXI wieku? Zapraszamy do dzielenia się opiniami!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *