Site Loader

Niderlandzki nadawca publiczny ogłosił, że utwór, który będzie reprezentował Holandię podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, został już wytypowany. Dyrekcja telewizji pokłada w nim ogromne nadzieje! Co wiemy o starcie gospodarzy w tegorocznej Eurowizji?

Jak poinformowało NPO Radio, dyrektor nadawcy AVROTOS ogłosił, że utwór, który będzie reprezentował Holandię podczas tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie, został już wybrany. Przyznał, że piosenka ma spore szanse na odniesienie sukcesu na eurowizyjnej scenie, a nawet na ponowne zwycięstwo! Nie wiemy jednak, kim będzie artysta, w którym Holendrzy będą pokładali swoje nadzieje w maju, ani kiedy poznamy jego nazwisko. Davina – piosenkarka, która zasłynęła coverami w serwisie YouTube i Floor Jansen – wokalistka zespołu Nightwish, które były silnie typowane przez lokalnych fanów Eurowizji do występu w barwach Holandii, zaprzeczyły swoim udziałom w konkursie pomimo współpracy z AVROTOS.

[Aktualizacja 05.01] – Holenderskie media podają, że reprezentantem kraju na Eurowizji 2020 będzie artysta, którego imię lub pseudonim zaczyna się na literę J.

Holandia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji podczas jego inauguracji w 1956 roku i wygrała go już rok później. Następnie zwyciężyła w latach 1959, 1969 i 1975. Po latach niepowodzeń i nielicznych wysokich wyników, a także ośmiu latach odpadania w półfinałach z rzędu, kraj awansował do finałowej stawki za sprawą Anouk, która znalazła się w top 10 Eurowizji 2013. Już rok później duet The Common Linnets przebił jej sukces i zajął 2. miejsce. Następnym reprezentantom również szło nieźle, ale wygrana nastąpiła dopiero w 2019 roku dzięki piosence “Arcade” w wykonaniu Duncana Laurence’a. Holendrzy z sumą 498 punktów wygrali konkurs po raz pierwszy od 44 lat i zorganizują kolejną Eurowizję w Rotterdamie.

Jak myślicie? Czy Holandii uda się ponownie triumfować na Eurowizji? Kto będzie reprezentował kraj na rodzimej ziemi? Tego dowiemy się już wkrótce!

źródło: escbubble.com, zdjęcie: eurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *