Site Loader

Na dziesięć lat po swoim muzycznym debiucie włoskie trio Il Volo ponownie przyjedzie do Polski. Reprezentanci Włoch na Eurowizji w Wiedniu latem wykonają swoje największe przeboje w Łodzi!

Włoskie trio Il Volo ponownie zagra koncert w Polsce. Po występach w Gliwicach, Warszawie i Łodzi zespół powraca do ostatniego miasta. 11 lipca Włosi zagrają w łódzkiej Atlas Arenie. Zespół, w którego skład wchodzą: Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble, będzie w przyszłym roku obchodził dziesięciolecie swojego muzycznego debiutu. Cztery lata temu grupa zwyciężyła festiwal w Sanremo i reprezentowała Włochy na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu z utworem “Grande amore”. Była typowana do zwycięstwa, lecz pomimo wygranej w głosowaniu telewidzów, zajęła 3. miejsce.

Od tamtej pory zespół osiągnął ogromny międzynarodowy sukces i zagrał setki koncertów na całym świecie. Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM organizującej występy Il Volo w Polsce, powiedział: “Koncerty Il Volo w Polsce to niewątpliwa atrakcja. Wokaliści potrafią wytworzyć niesamowity klimat, żartują i próbują nawet mówić w naszym języku, co momentalnie łamie wszelkie bariery między nimi a publicznością. To dzięki temu polscy fani pokochali ich miłością bezgraniczną. Bardzo się cieszę, że znowu będziemy promotorami koncertu Il Volo i już zapraszam latem do Łodzi!

Sprzedaż biletów ruszyła dzisiaj, 4 grudnia o godzinie 10:00! [LINK]

Czy wybieracie się na koncert Il Volo? Czy zespół powinien wrócić na Eurowizję?

źródło: Wirtualna Polska, zdjęcie: eurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *