Site Loader

Pełną dawkę emocji dostarczyła nam dzisiaj Islandia, która rozpoczęła swoje coroczne preselekcje Söngvakeppnin! Za nami pierwszy półfinał, który wyłonił pierwszych finalistów! Kto pozostał w rywalizacji o bilet do Rotterdamu?

Stawka tegorocznej edycji Söngvakeppnin gromadzi łącznie dziesięciu artystów. Konkurs podzielony jest na dwa półfinały, w których wystąpi po pięcioro uczestników. Z każdego wieczoru, do Wielkiego Finału awansuje najlepsza dwójka, z największą ilością głosów przyznanych od jurorów i telewidzów. W dzisiejszym półfinale wystąpili:

  • Brynja Mary – Augun þín
  • DIMMA – Almyrkvi
  • Elísabet – Elta þig
  • Ísold & Helga – Klukkan tifar
  • Kid Isak – Ævintýri

Decyzją jury i publiczności, do finału awansowali:

Dimma – Almyrkvi

Ísold & Helga – Klukkan tifar

Zgodnie z zasadami, na tym etapie wokaliści są zobowiązani do wykonywania swoich utworów w języku islandzkim, jednak w przypadku awansu do finału mają możliwość wyboru pomiędzy językiem angielskim a ojczystym. Drugi półfinał odbędzie się już za tydzień – wtedy na scenie zaprezentuje się reszta uczestników tegorocznych preselekcji. Wielki Finał będzie miał miejsce 29 lutego. Jego zwycięzca zostanie reprezentantem Islandii podczas nadchodzącego 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *