Site Loader

Australijski nadawca ogłosił dzisiaj, że reprezentantem Australii podczas tegorocznego 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach będzie 14-letni Jordan Anthony! Jego piosenkę poznamy w późniejszym terminie. Kraj w Eurowizji Junior weźmie udział po raz piąty. 

Jordan w tym roku doszedł do finału programu The Voice, będąc jego najmłodszym uczestnikiem kiedykolwiek. To doświadczenie skłoniło telewizję ABC do wysłania go do Gliwic w listopadzie. Jak mówi Paul Clark, szef australijskiej delegacji na Eurowizję:

“Jordan zainspirował nas podczas The Voice, jego charakter i talent naprawdę rozbrzmiewały. To wspaniała okazja, żeby zabrać jego muzykę na wiele większą scenę międzynarodową, gdzie będzie reprezentował Australię. Dalej, Jordan!”

Anthony będzie pierwszym chłopakiem reprezentującym Australię na Eurowizji Junior. Kraj zadebiutował w konkursie w 2015 roku, kiedy Bella Paige zajęła 8. miejsce. Rok później Alexa Curtis znalazła się na 5. miejscu, a jej wynik w Tbilisi przebiła Isabella Clarke, która zajęła 3. miejsce. W Mińsku Jael Wena z piosenką “Champion” wygrała głosowanie jury z liczbą 148 punktów, a po dodaniu 53 punktów od widzów online (9. miejsce), zajęła z sumą 201 punktów 3. miejsce. 

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Arenie Gliwice po zwycięstwie Roksany Węgiel z piosenką “Anyone I want to be” podczas zeszłorocznego konkursu. Finał 24 listopada poprowadzą, obok Roksany Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora. Weźmie w nim udział 19 państw, a polskich barw będzie bronił zwycięzca programu Szansa na sukces. 

źródło: junioreurovision.tv, zdjęcie: ABC/Blink TV

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *