Site Loader

Od kilku lat Karel Gott, legenda czeskiej sceny muzycznej, zmagał się z chorobą nowotworową węzłów chłonnych. Na zapytanie dziennika Blesk o jego aktualny stan zdrowia wyznał w środę, że opanowana choroba wywołała komplikacje i pomimo wsparcia chirurgicznego przekształciła się w białaczkę. Muzyk, który ma na swoim koncie ogromne sukcesy, a także występ w Konkursie Piosenki Eurowizji, poprosił o uszanowanie prywatności i zachowanie szacunku. Ogłosił też, że wiosną przyszłego roku ukaże się jego autobiografia, a także, że powstanie film dokumentalny o jego życiu.

“Cztery lata temu zostałem poddany bardzo intensywnemu leczeniu z powodu agresywnego guza. Półtora roku temu stwierdzono u mnie zaburzenie krwiotwórcze w postaci zespołu mielodysplastycznego. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo kilku zabiegów, choroba przekształciła się w ostrą białaczkę. […] Jestem szczęśliwy, że mogę być w domu w rodzinnym gronie. Właśnie kończę moją autobiografię, która w końcu ukaże się wiosną przyszłego roku.”

Vážení příznivci, deník Blesk mi položil konkrétní dotaz, který se týká mého zdravotního stavu. Ptali se na to, jestli…

Opublikowany przez Karel Gott Środa, 11 września 2019

Karel Gott po wydarzeniach Praskiej Wiosny wyemigrował do Niemiec Zachodnich. Został wewnętrznie wybrany reprezentantem 🇦🇹Austrii podczas 13. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1968 roku. Z utworem “Tausend Fenster” zajął tam 13. miejsce. Do jego najbardziej znanych przebojów należy utwór „Lady Carneval”. Wokalista sprzedał ponad sto albumów w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy, przez co uchodzi za najpopularniejszego czeskiego muzyka w historii.

Panu Gottowi życzymy powrotu do zdrowia i kontynuacji legendy! 

źródło: Radio ZET

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *