Site Loader

Pierwszy odcinek „Szansy na sukces”, który został wyemitowany w ostatnią niedzielę wygrała Kasia Dereń. Razem z dwoma zwycięzcami kolejnych półfinałów zaśpiewa w finale na żywo 23 lutego. Z programu wyłoniony zostanie przyszły reprezentant Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020, który odbędzie się w Niderlandach.

   Za nami już pierwszy półfinał specjalnej edycji programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Ośmiu uczestników (w tym jeden duet) zaśpiewało utwory popularnego szwedzkiego zespołu ABBA, który przyniósł zwycięstwo Szwecji na Eurowizji w 1974 roku. W jury zasiadło trzech polskich artystów: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee. Znamy ich z poprzednich konkursów Eurowizji.

   Po decyzji jury odcinek wygrała Kasia Dereń, która zaśpiewała piosenkę „Mamma Mia”. Wokalistka ma już spore doświadczenie w swoim zawodzie. W 2013 roku brała udział w drugiej edycji “The Voice of Poland” i dotarła do etapu półfinałów.

   Kasia współpracowała także jako chórzystka z wieloma polskimi artystami. Wśród nich byli: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka i Natalia Przybysz. Występowała również na licznych koncertach, festiwalach, konkursach i w programach telewizyjnych. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2012 roku, gdzie zaśpiewała na koncercie upamiętniającym Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. Kasia Dereń ma także doświadczenie z Eurowizją. Występowała w chórkach Gromee’ego i Lucasa Meijera na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

   Wokalistka urodziła się w 1985 roku i pochodzi z podwarszawskiego Sulejówka. Śpiewa od dziecka i uczyła się m.in. w Studium Wokalnym Grażyny Alber. Nagrała już dwa autorskie utwory – „Something Special” (w duecie z Mateuszem Krautwurstem) oraz „Just a Few Words”.

   Czy to właśnie Kasia Dereń będzie nas reprezentować na najbliższej Eurowizji? Dowiemy się tego już wkrótce. Przed nami jeszcze dwa odcinki „Szansy na sukces”. W drugim uczestnicy zaśpiewają największe przeboje Eurowizji, a w trzecim hity brytyjskiego zespołu The Beatles. Trójka finalistów zmierzy się w programie na żywo 23 lutego. Każdy z nich zaśpiewa wówczas utwór napisany specjalnie na Eurowizję. W głosowaniu będą się liczyć głosy widzów i jurorów.

 

Źródła fotografii:

www.instagram.com/kasia_deren/

www.instagram.com/szansanasukces.eurowizja2020/

NataliaMak

Pierwszy raz oglądałam Eurowizję w 1996 roku, kiedy występowała Kasia Kowalska. Od tamtej pory nie przegapiłam żadnego konkursu. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a na co dzień wielkim introwertykiem. Czekam cierpliwie, aż nasz kraj wygra Eurowizję. Kiedyś przyjdzie kolej na nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *