Site Loader

   Trzeci i ostatni odcinek specjalnej edycji programu „Szansa na sukces” wygrał czeski piosenkarz Albert Černý. Wykonał utwór The Beatles pt. „Please Please Me”. 31-letni piosenkarz pochodzi z Zaolzia i ma polskie korzenie od strony mamy. Chodził również do polskiej szkoły podstawowej i biegle mówi po polsku. Jak powiedział w programie chce, żeby dziadek z babcią byli z niego dumni dlatego zdecydował się na udział w polskich eliminacjach do Eurowizji 2020.

   Albert Černý razem ze swoim zespołem Lake Malawi reprezentował Czechy w Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie w 2019 roku. Wykonali utwór „Friend of a Friend” i zajęli 11 miejsce w finale.

   14 lutego miała premiera najnowszego singla zespołu pt. „Lucy”. Teledysk można już zobaczyć w serwisie YouTube. Grupa ma także wydać wkrótce nowy album. Jak zapowiedział Albert w finale „Szansy na sukces”, który odbędzie się 23 lutego pojawi się razem z zespołem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie „Lucy” jest tą piosenką, którą usłyszymy w najbliższą niedzielę.

 

Źródło fotografii: Instagram 

NataliaMak

Pierwszy raz oglądałam Eurowizję w 1996 roku, kiedy występowała Kasia Kowalska. Od tamtej pory nie przegapiłam żadnego konkursu. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a na co dzień wielkim introwertykiem. Czekam cierpliwie, aż nasz kraj wygra Eurowizję. Kiedyś przyjdzie kolej na nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *