Site Loader

Kolejny kraj, o którym jest gorąco w kwestii startu w Konkursie Piosenki Eurowizji, zanegował swój udział w przyszłorocznej edycji w Holandii. Do konkursu po nieobecności nie powrócą za rok: Andora, Bośnia i Hercegowina, Luksemburg, Monako, Słowacja i Turcja. Poza tym, zmiana regulaminu EBU uniemożliwiła debiut Kosowa w Eurowizji.

W 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Holandii nie weźmie udziału 🇱🇮Liechtenstein. Taką informację podał nadawca 1FLTV, który już od 2009 roku komunikuje swoją chęć startu w Eurowizji. Małe księstwo próbowało wysłać swojego reprezentanta na konkurs w 1969 i 1976 roku, ale nie było to możliwe przez brak nadawcy będącego członkiem Europejskiej Unii Nadawców. W ostatnich latach Liechtenstein co roku wydawał się być bliżej członkostwa w EBU i debiutu w jego eventach, ale nadal nie doszło to do skutku. Pojawiały się nawet plotki o organizacji preselekcji! Niestety, na pewno nie nastąpi to w przyszłym roku.

Dzięki wygranej Duncana Laurence’a w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie, kolejny konkurs odbędzie się w maju 2020 roku w Holandii. Na finiszu walki o organizację Eurowizji są areny MECC w Maastricht i Ahoy w Rotterdamie. Miasto-gospodarza poznamy w połowie sierpnia!

źródła: eurovoix.com

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *