Site Loader

Podczas programu muzycznego na kanale MRT 1 macedoński nadawca zaprezentował utwór, z którym Mila Moskov reprezentowała będzie Macedonię Północną podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach. Propozycja zatytułowana “Fire” zamyka listę uczestników Eurowizji Junior 2019 i jest ostatnim, dziewiętnastym utworem, który poznaliśmy.

Autorami piosenki 14-letniej Mili Moskov, są Magdalena i Lazar Cvetkoscy. Lazar był jednym ze współautorów utworu “Proud”, dzięki któremu Tamara Todevska zajęła 7. miejsce na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie, zdobywając najlepszy wynik Macedonii Północnej w historii jej eurowizyjnych startów. Piosenka “Fire” została opublikowana jako ostatnia i zajmuje brakujące miejsce na liście uczestników dziecięcej Eurowizji, która już 24 listopada odbędzie się w Arenie Gliwice.

Północna Macedonia zadebiutowała na Eurowizji Junior podczas jej inauguracyjnej edycji w 2003 roku. Kraj nie wziął udziału w konkursie w 2012 i 2014 roku, a jego najlepszy wynik stanowi 5. miejsce zdobyte przez Rosicę Kulakovą i Dimitara Stojmenovskiego w 2007 roku i Bobiego Andonova rok później. Macedończycy na Eurowizji Junior słyną z zajmowania 12. miejsce! Na tej pozycji udział zakończyli aż ośmiokrotnie na trzynaście startów. W Mińsku kraj reprezentowała Marija Spasovska z utworem “Doma”, za który zdobyła 64 punkty od jurorów (9. miejsce) i 35 punktów w głosowaniu online (16. miejsce) i z sumą 99 punktów zajęła 12. miejsce. 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *