Site Loader

Zdobywca 2. miejsca podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie wystąpi w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu! Mahmood pojawi się tam we wtorek 22 października, na niedługo przed rozpoczęciem europejskiej trasy koncertowej. Włoch kontynuuje swój eurowizyjny sukces nie tylko w ojczystych Włoszech, lecz także na scenie międzynarodowej – świadectwem tego jest zaproszenie do siedziby jednej z głównych instytucji Unii Europejskiej. Wcześniej w Parlamencie ugoszczono m.in. Conchitę Wurst po zwycięstwie na Eurowizji 2014, natomiast eurodeputowanymi były trzy dawne uczestniczki Eurowizji – Dana (Irlandia 1970 – zwyciężczyni), Nana Mouskouri (Luksemburg 1963) i Iva Zanicchi (Włochy 1969). 

I‘ve been invited to play at the European Parliament on Oct 22nd in Strasbourg, right before the start of my European…

Opublikowany przez Mahmood Wtorek, 10 września 2019

9 lutego Mahmood wygrał Sanremo 2019 z piosenką “Soldi”, wywołując wiele zamieszania we włoskich mediach. Krytyce poddano jego egipskie korzenie, a także przegraną w głosowaniu telewidzów i zwycięstwo za sprawą głosów jury. Jego piosenka szybko stała się jednak jednym z głównych faworytów fanów i bukmacherów do wygranej na Eurowizji 2019; zajęła m.in. 1. miejsce w plebiscycie klubów OGAE. W finale Eurowizji jurorzy przyznali Włochowi 219 punktów (4. miejsce), a telewidzowie 253 punkty (3. miejsce), dzięki czemu z sumą 472 punktów zajął 2. miejsce.

źródło zdjęcia: eurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *