Site Loader

Wspaniała wiadomość dla wszystkich wielbicieli włoskiego wokalisty Mahmooda – już za dwa dni wystąpi na scenie w Polsce!

TVP nie próżnuje! Tydzień temu, zaledwie dzień przed Wielkim Finałem Eurowizji Junior, podczas emisji programu The Voice of Poland wystąpił laureat tegorocznego Konkursu w Tel Avivie – Duncan Laurence. Artysta zaprezentował zwycięski utwór Arcade oraz swój najnowszy przebój zatytułowany Love Don’t Hate It.  Teraz przyszedł czas na kolejną wielką gwiazdę eurowizyjnej sceny – już  w najbliższą sobotę, w czasie ostatniego odcinka talent-show wystąpi zdobywca drugiego miejsca – reprezentant Włoch Mahmood.

Finał 10. edycji The Voice of Poland odbędzie się 30 listopada o 20:05 na TVP2.

Kim jest Mahmood?

Mahmood, a właściwie Alessandro Mahmoud, jest włoskim wokalistą egipskiego pochodzenia urodzonym w Mediolanie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 20 lat, kiedy to wziął udział w programie The X-Factor. Jednak jego historia z talent-show nie trwała zbyt długo, gdyż artysta odpadł już w trzecim odcinku. W 2015 roku Mahmood spróbował swoich sił mierząc się z innymi włoskimi muzykami w 66. edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, gdzie wystąpił z utworem Dimentica, zajmując czwarte miejsce. Wokalista powrócił na scenę teatru Ariston w tym roku i pomyślnie zwyciężył festiwal, zdobywając możliwość reprezentowania swojego kraju podczas tegorocznej Eurowizji w Tel Avivie z piosenką Soldi, która momentalnie zyskała wielu wielbicieli, odnajdujących w niej potencjał na wygraną. Ostatecznie Mahmood uplasował się na 2. pozycji, lecz jego utwór przyniósł mu wiele zasłużonych sukcesów. Piosenka stała się najczęściej odtwarzaną eurowizyjną propozycją w serwisie Spotify w historii, a sam wokalista zdobył wiele cenionych nagród, m. in. uzyskał tytuł “najlepszego włoskiego artysty” podczas gali MTV Europe Music Awards 2019 w Sevilli.

 

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *