Site Loader

Po ostatnim plebiscycie [LINK], który wywołał wiele emocji i zainteresowania, przedstawiamy kolejny eurowizyjny plebiscyt związany z polskimi zmaganiami w Eurowizji. Skoro zgłębiliśmy już zakamarki piosenek, które broniły polskich barw w konkursie, nie możemy zapomnieć o propozycjach, którym nie udało się wygrać eliminacji. Po raz pierwszy otwarty konkurs TVP zorganizowała w 2003 roku i z przerwą na 2005 rok, organizowała preselekcje do 2011 roku. Kolejne koncerty eliminacyjne trwały w latach 2016-18. Wybierzmy najlepsze piosenki, które w nich się pojawiły!

pierwszej części plebiscytu z 16 piosenek z pierwszego okresu preselekcji wytypowaliście w ankiecie troje faworytów, którzy awansują do finału naszego plebiscytu: Kasia Cerekwicka – “Na kolana” (2006, 37%),  Blue Cafe – “You may be in love” (2003, 13%) i Natasza Urbańska – “Blow over” (2008, 10%)!

Teraz głosowanie będzie budziło większą ekscytację! Polskie preselekcje w latach 2016-2018 śledziło znacznie więcej osób niż te sprzed wycofania się Polski z Eurowizji w 2012 roku. Z wszystkich 26 piosenek, które nie pojechały ostatnio na Eurowizję w polskich barwach, połączenie Waszych głosów z głosami naszych redakcyjnych redaktorów, wytypuje dziewięć najlepszych, które stworzą finałową dwunastkę! Zapraszamy do głosowania, które ułatwić Wam może playlista!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *