Site Loader

W czwartek organizatorzy nadchodzącego Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie ogłosili slogan konkursu – “Open up”. W oczekiwaniu na oficjalną prezentację logo i motywów graficznych, zawrzały na nowo spekulacje odnośnie prowadzących Eurowizji 2020. Jeden z szefów konkursu zdradził prawdopodobną ilość gospodarzy koncertów i opowiedział nieco o przygotowaniach do imprezy, a holenderskie media dotarły do informacji o możliwych negocjacjach z aktorem znanym m.in. z serialu “Gra o Tron”!

W rozmowie z przedstawicielami RTL Boulevard producent wykonawczy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji – Sieste Bakker, powiedział:

“Optujemy za wyborem trzech prowadzących; w tym roku było ich czterech. Jeden prowadzący to za mało; wyobraźcie sobie co się stanie, jeśli się rozchoruje. Czterech to z kolei za dużo, zatem trzy osoby mogą być czymś pięknym. Nie wykluczam mimo wszystko tego, że zdecydujemy się na dwóch albo czterech prowadzących […] Organizacja jest już w każdym aspekcie na zaawansowanym stopniu. Prawie już zakończyliśmy przygotowania, ale jest to trudne jak puzzle. Kogo chcesz tam mieć, kto może, czy ci ludzie pasują do siebie? Trzeba stworzyć dobry podział obowiązków i zbudować dookoła tego świetną historię. Mamy długą listę prezenterów, ale spoglądamy też poza nią. Można zwrócić uwagę na aktorów, aktorki, piosenkarki i influencerów. Ostatecznie, ten najmniejszy puzzle musi idealnie pasować.” 

Najczęściej wymienianymi osobami, którym może przypaść ta rola, są: holendersko-amerykańska prezenterka Eva Jinek, aktorka Chantal Janzen oraz prezenter i komentator Eurowizji Junior Jan Smit. Ponadto, brane są pod uwagę inne osoby z branży telewizyjnej, a także popularna w social mediach NikkieTutorials. Rosnącą popularność w dociekaniach zdobywa aktor i wokalista Michiel Huisman, który znany jest na całym świecie przede wszystkim z roli Daario Naharisa w serialu “Gra o Tron”, a rodzime media nazywają go “holenderskim Bradem Pittem”. Jak do pytania o możliwe negocjacje z Huismanem odniósł się Bakker?

“To świetne nazwisko, kto wie… Nic nie mówię, będę nadal utrzymywał swój poker face” 

Sieste Bakker potwierdził też, że decyzja dotycząca grafiki i logo Eurowizji 2020 już zapadła i zostanie podana do wiadomości publicznej już wkrótce. Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019 w Tel Awiwie z utworem “Arcade”, dając Holandii pierwsze zwycięstwo w konkursie od 1975 roku. Przyszłoroczna Eurowizja odbędzie się w arenie Rotterdam Ahoy, która może pomieścić do 17 tysięcy osób. Finał Eurowizji obejrzymy 16 maja, a według nieoficjalnych doniesień w konkursie może wystartować rekordowa ilość 44 państw. Do tej pory swój udział potwierdziło 39 nadawców, w tym Telewizja Polska, która wystartuje po raz dwudziesty trzeci.

Co sądzicie o planach organizacyjnych Eurowizji 2020? Kto powinien ją poprowadzić? Jakie macie oczekiwania względem Holendrów? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: www.rtlboulevard.nl, zdjęcie: RTL Nieuws

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *