Site Loader

Obok Celine Dion w 2020 roku do Polski przyjedzie także inna zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji. Netta, która  półtora roku temu triumfowała na Eurowizji w Lizbonie, swoją niesamowitą energię przyniesie do naszego kraju już za cztery miesiące! Gdzie i kiedy dokładnie będziemy mogli zobaczyć możliwości Netty i posłuchać jej twórczości?

Artystka przyjedzie do Polski w połowie stycznie i pozostanie tutaj przez kilka dni. Najpierw wystąpi w Poznaniu, potem w Gdańsku, a trzeci – weekendowy koncert zagra w Warszawie. Warto podkreślić, że wokalistka ma polskie korzenie, a w tym roku odwiedziła już Kielce! Oto plan koncertów w Polsce:

  • 15 stycznia – Klub B17, Poznań
  • 17 stycznia – Stary Maneż, Gdańsk
  • 18 stycznia – Klub Palladium, Warszawa

Wszystkie koncerty najprawdopodobniej rozpoczną się o godzinie 20:00, a bilety obowiązywać będzie jednolita cena 109 złotych. Oprócz zwycięskiej eurowizyjnej piosenki “Toy” z pewnością usłyszymy takie przeboje jak “Bassa Sababa” oraz “Nana Banana” – piosenkę, którą Netta wykonała podczas finału tegorocznej Eurowizji w Tel Awiwie, tuż przed występem Madonny!

Bilety, jak i więcej informacji, znajdziecie [TUTAJ]

Netta w 2018 roku wygrała konkurs HaKokhav HaBa L’Eurovizion, zostając tytułową wschodzącą gwiazdą i reprezentantką Izraela w Lizbonie. Skomponowana na Eurowizję piosenka “Toy” inspirowana była akcją #metoo i poruszała temat nie tylko molestowania seksualnego i seksizmu, lecz także akceptacji siebie i innych ludzi. Utwór momentalnie stał się hitem i stał się głównym faworytem do zwycięstwa, które ostatecznie osiągnął po zsumowaniu 212 punktów od jurorów (3. miejsce) i 317 punktów od telewidzów (1. miejsce). Wygląd, nietypowość i przesłanie Netty wywołały niemałe kontrowersje, a sytuacji nie pomagała izraelska flaga towarzysząca zwycięskiej delegacji. Mimo to piosenka zyskała spory sukces komercyjny, notując na listach w różnych krajach wysokie pozycje. 

Czy wybieracie się na któryś z koncertów Netty? Które jej utwory lubicie najbardziej?

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *