Site Loader

Za nami już piąty półfinał tegorocznych preselekcji Melodi Grand Prix, które z okazji jubileuszowej rocznicy debiutu Norwegów na Eurowizji odbyły się w kompletnie nowej, rozszerzonej formie. W każdym z etapów o awans do Wielkiego Finału walczyło czworo wokalistów w różnych części Norwegii. Dziś na tapet zostali wzięci artyści z mroźnej północy! Kto okazał się najlepszy? 

Trio Kåre’a Magnusa Bergha, Ingrid Gjessing Linhave i Ronniego Brede Aase’a po raz piąty przywitało widzów w fornebuńskiej arenie H3. Podczas wieczoru zaprezentowało się czterech artystów, którzy zostali połączeni w rywalizujące ze sobą pary. Następnie, w czasie występów publiczność za pomocą internetowego głosowania wskazywała swojego faworyta, których ich zdaniem powinien awansować do tzw. “złotego pojedynku”. W piątym półfinale udział wzieli:

  1. Elin & The Woods – We Are As One
  2. Jenny Jenssen – Mr. Hello
  3. Kevin Boine – Stem på mæ
  4. Liza Vassilieva – I Am Gay

Internauci zadecydowali, że do kolejnej rundy powinni awansować:

  • Elin & The Woods – We Are As One
  • Liza Vassilieva – I Am Gay

Niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się Liza Vassilieva, która wygrała w finałowej rywalizacji i dołączyła do liderów pozostałych półfinałów!

Na scenie zaprezentowała się również Tone Damli z utworem Hurts Sometimes, która została wybrana przez telewizję NRK jako automatyczna finalistka! Razem z resztą zakwalifikowanych uczestników powalczy 15 lutego o reprezentowanie Norwegii podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *