Site Loader

Zakończył się drugi półfinał Melodi Grand Prix 2020 – norweskich preselekcji do 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Tegoroczny format preselekcji został rozszerzony o pięć półfinałów z okazji 60-lecia debiutu Norwegii na Eurowizji. Dziś zmierzyli się ze sobą artyści ze wschodu kraju – jak im poszło?

W drugim z półfinałów organizowanych przez norweskiego nadawcę w H3 Arena w Fornebu, poprowadzonym przez Kåre Magnus Bergh, Ingrid Gjessing Linhave i Ronniego Brede Aase, zmierzyli się artyści ze wschodniej Norwegii, podzieleni losowo na dwa pojedynki. W trakcie występów telewidzowie głosowali na stronie internetowej NRK i w aplikacji Melodi Grand Prix, poprzez rozdzielenie trzech głosów między uczestników. W trakcie występów można było również oceniać piosenki poprzez wybór jednej z trzech emoji. Z obu pojedynków do drugiej rundy, zwanej “złotym duelem” (nor. gullduell), awansowali:

  • Kim Wigaard i Maria Mohn z utworem “Fool for love”, pokonując Tore Petterssona z “The start of something new”
  • Rein Alexander z utworem “One last time”, pokonując Jæger z “How about Mars”

W “złotym duelu” zwyciężył Rein Alexander i awansowała do finału w Tronheim, w którym 15 lutego spotka się z pięcioma automatycznymi finalistami: Akuvi, Didrikiem i Emilem, Sondreyem, Tonem Damlim i Ulrikke Brandstorp, a także laureatką pierwszego półfinału – Raylee.

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *