Site Loader

Europejska Unia Nadawców opublikowała właśnie oficjalną listę państw uczestniczących w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie! Pomimo wcześniejszych plotek o rekordowo dużej Eurowizji, stawka konkursowa nie uległa powiększeniu… ani zmniejszeniu. Potwierdziły się niepewne dotąd rezygnacje. Kogo zobaczymy w maju w Holandii?

Oficjalnie wiemy, że w Eurowizji 2020, która odbędzie się w Arenie Ahoy w Rotterdamie pod hasłem “Open up”, weźmie udział 41 państw. Zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami po roku nieobecności do konkursu wracają Bułgaria oraz Ukraina. Z kolei wątpliwa sytuacja wokół prawdopodobnych rezygnacji Czarnogóry i Węgier z udziału w wydarzeniu, została ostatecznie wyjaśniona: oba kraje nie wyślą swoich delegacji do Holandii. Nie potwierdziły się plotki o 44 krajach w stawce Eurowizji, choć możliwe jest to, że taka ilość państw wstępnie zadeklarowała swój start, ale z niego zrezygnowała.

Po zwycięstwie Duncana Laurence’a 65. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w Holandii. Konkurs odbędzie się pod hasłem “Open up” w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku. Ceremonia przekazania insygniów władzom Rotterdamu przez przedstawicieli Tel Awiwu oraz losowanie rozdzielające państwa do półfinałów odbędzie się 28 stycznia. Do tej pory poznaliśmy już dwóch artystów, którzy wystąpią na Eurowizji 2020: Belgię będzie reprezentował zespół Hooverphonic, a w barwach Hiszpanii wystąpi Blas Cantó. 

Na które kraje w Rotterdamie czekacie najbardziej? Kto powinien reprezentować powracające Bułgarię i Ukrainę, a także Polskę? Czy liczyliście na większą ilość państw? Czekamy na Wasze komentarze!

źródło: eurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *