Site Loader

Dziś opublikowany został program Eurowizji Junior!

Na początku czytamy słowa prezesa Telewizji Polskiej- Jacka Kurskiego, który wyraża swoja ogromną radość wynikającą z organizowania przez Polskę Eurowizji Junior w Gliwicach na Śląsku. Kurski podkreśla jednak, że w procesie przygotować do konkursu bardzo ważna była rola EBU. Dziękuje tej organizacji przede wszystkim za zaufanie. Czy może to oznaczać, że TVP miało praktycznie wolną rękę podczas organizacji konkursu? Czy będziemy, więc świadkami Eurowizji Junior z zupełnie nowymi ”polskimi” rozwiązaniami? Czas pokaże. Prezes TVP pragnie również podziękować delegacją ze wszystkich 19 krajów za owocną współpracę.

Potem, głos w sprawie zabiera Jon Ola San główny inspektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyraził swoją radość z tego, że Eurowizja Junior może być organizowana w Polsce! Podkreślił, że członkowie TVP to osoby kreatywne i bardzo zaangażowane w organizacje wydarzenia. Stwierdził też, że tegoroczna scena jest spektakularna. Te słowa tylko dodają oliwy do ognia. Wygląda na to, że Eurowizja w Gliwach może na długie lata zapisać się w historie konkursu.

Następnie głos zabrali Zygmunt Frankiewicz (Prezydent Gliwic) oraz Jakub Chełstowski (marszałek województwa śląskiego). Oboje zachęcali do odwiedzenia Ślaska, podkreślali wartości turystyczne i geograficzne regionu. Pragnęli ciepło przywitać każdego kto zdecyduję się na podróż do ich małej ojczyzny.

Dowiadujemy się również kilku faktów nt. Areny w Gliwicach. Może zmieścić ona nawet 17 tys widzów!

Potem dostajemy garść informacji o scenie. Jej projektantem jest Giorgos Stylianou Matsis. Wyjątkowość konstrukcji ma polegać na przyciągających uwagę wstążkach Led. Dzięki nim dekoracja jest zwiewna i prosta, a zarazem bardzo urokliwa. Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę wizualizacje występów na tych wstęgach! Scena główna to okrąg o powierzchni 196 m2, który ma środkową podłogę LEd o powierzchni 112 m2. Wysokość sceny wynosi 1,7 m. dla prowadzących jest też mniejsza scena o powierzchni 16 m2. Wielkość sceny może być przytłaczająca, ale jestem przekonany, że młodzi artyści dobrze wykorzystają jej każdy m2.

Program zapoznaje nas też z osobami prowadzącymi konkurs i jego uczestnikami. Więcej o nich możecie przeczytać TUTAJ!

Do zobaczenia w Gliwicach!

źródło: https://eurovision.wetransfer.com/downloads/0923e03ab0e84fd46bdde676880b9f8120191114091940/e2b346?fbclid=IwAR3JZNjGjmXj1GeLf_0P5TJQaUncDj03s_vQACVnoIc-frKsHsFgKJ0zlrs

 

rekrutacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *