Site Loader

Europejska Unia Nadawców oraz holenderscy nadawcy organizujący Eurowizję 2020, ogłosili podczas programu na antenie NPO1, jak będzie brzmiał slogan nadchodzącego 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Hasło brzmi “Open up” i będzie przewodziło Eurowizji 2020, która za sprawą tegorocznego zwycięstwa Duncana Laurence’a odbędzie się w maju w Holandii. 

Po trwających w social mediach zapowiedziach poznaliśmy wreszcie oficjalne hasło Eurowizji 2020 – “Open up”. Tradycja nadawania Eurowizji sloganu rozpoczęła się od konkursu w 2002 roku i z przerwą na rok 2009 trwa nadal! Konkurs w Tel Awiwie śledziliśmy pod hasłem “Dare to dream”, a poprzednie hasła brzmiały “All aboard” i “Celebrate diversity”, odwołując się do kultury i historii państw-gospodarzy.

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019 w Tel Awiwie z utworem “Arcade”, dając Holandii pierwsze zwycięstwo w konkursie od 1975 roku. Przyszłoroczna Eurowizja odbędzie się w arenie Rotterdam Ahoy, która może pomieścić do 17 tysięcy osób. Finał Eurowizji obejrzymy 16 maja, a według nieoficjalnych doniesień w konkursie może wystartować rekordowa ilość 44 państw. Do tej pory swój udział potwierdziło 39 nadawców, w tym Telewizja Polska, która wystartuje po raz dwudziesty trzeci.

Co sądzicie o haśle Eurowizji 2020? Czy podoba Wam się bardziej od tegorocznego “Dare to dream”? Czy może ono wskazywać na lepszą organizację konkursu niż w ostatnich latach? Czekamy na Wasze opinie!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *