Site Loader

Właśnie poznaliśmy design motywu, który będzie towarzyszył nam podczas nadchodzącego Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie!

Abstrakcyjne, wielokolorowe koło powstało z połączenia barw flag państw, które dołączały do Konkursu kolejno w odpowiednich latach. Z okazji 65. edycji Eurowizji organizatorzy pragną podkreślić jej cel, przesłanie jakie ma nieść oraz okoliczności, w jakich powstała – miała bowiem na nowo połączyć wszystkie kraje Europy po tragicznych wydarzeniach II wojny światowej. W tym czasie powinniśmy świętować i bawić się wszyscy razem, niezależnie od poglądów czy pochodzenia.

Półfinały 65. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się 12 oraz 14 maja, z kolei następcę lub następczynię Duncana Laurenca poznamy podczas Wielkiego Finału już 16 maja 2020 roku!

Jak oceniacie tegoroczne logo?

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz kraje Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanię i Portugalię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *