Site Loader

   Najwięksi fani Konkursu Piosenki Eurowizji każdego roku śledzą próby, które odbywają się już dwa tygodnie przed półfinałami. Dzięki różnym serwisom społecznościowym jak chociażby YouTube fani mogą posłuchać na żywo tych występów i dowiedzieć się co sądzą o nich dziennikarze, którzy wszystko widzą za pośrednictwem ekranów w centrum prasowym. Krótkie fragmenty występów można również zobaczyć na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest.

   Pierwsze próby mają sprawić, aby reprezentanci uczestniczących państw oswoili się ze sceną, dźwiękiem i pracą kamer. Zarząd EBU zakwestionował jednak ostatnio czy to dobry pomysł, aby te próby odbywały się w taki sposób jak dotychczas. Kiedy prasa ogląda je od samego początku powoduje to wiele stresu u reprezentantów. Niepochlebne opinie dziennikarzy o występach także są niewygodne dla delegacji i uczestników. Nie od dziś wiadomo, że szanse kraju mogą się nagle zmienić po pochlebnej lub niepochlebnej opinii dziennikarzy w centrum prasowym. Jon Ola Sand – główny inspektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji – poinformował o tym pomyśle podczas ostatniej Eurowizji dla dzieci w Polsce. Prawdopodobnie pierwsze próby na Eurowizji w Rotterdamie, które odbędą się w maju 2020 roku będą się jeszcze odbywać na starych zasadach, ale w kolejnych latach mogą się już odbywać za zamkniętymi drzwiami.

NataliaMak

Pierwszy raz oglądałam Eurowizję w 1996 roku, kiedy występowała Kasia Kowalska. Od tamtej pory nie przegapiłam żadnego konkursu. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a na co dzień wielkim introwertykiem. Czekam cierpliwie, aż nasz kraj wygra Eurowizję. Kiedyś przyjdzie kolej na nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *